• lookum360film

Corono Virus salgını, devam eden büyük film yapımlarına ara verdirdi. İptal Edilen Filmler......

Merhabalar,


Bu ilk yazımızda son günlerde dünyamızı etkileyen ve ölümlere neden olan Corona Virus’ün sinema sektöründe etkisine yer veriyoruz. Yazımızın aralarında Corona Virus’den nasıl korunacağınız, belirtileri gibi bazı bilgileri de aktarmak için linkler paylaşıyor olacağız.Corono Virus salgını, devam eden büyük film yapımlarının çekimlerine ara verdirdi.(Corona Virus salgını dünyada güncel vaka sayısını öğrenmek için tıklayınız.)


Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıkan, tüm dünyaya hızlı bir şekilde yayılan Corona Virus salgını sinema sektörünü etkiledi. Corona Virus salgınının yayılmaya başlaması ile gündelik hayatımız etkilenirken, bazı iş sektörleri de bu salgının etkisinden nasibini almaya başladı.(alınması gereken tedbirler ❕❗️KoronaVirüs❗️❕ ⚠️ÖNLEMLERİ⚠️ Taner Ölmez - T.C Sağlık Bakanlığı Videosu seyretmek için tıklayınız)


Salgının (salgının belirtileri, semptomları) insanların kalabalık bulunduğu alanlarda yayılmasının yarattığı tehlike neticesinde gişede büyük hasılatlar beklenen filmlerin çekim süreçleri ertelenmeye başladı.The Matrix 4’de çekimi ertelenen filmlerden biri.


İşte Corona Virus’den etkilenen yerli, yabancı yapımlar sıralaması:


  1. The Matrix 4

  2. Stranger Things

  3. Carnival Row

  4. The Batman

  5. Avatar 2

  6. The Witcher

  7. Jurassic World:Dominion

  8. Star Wars: Skywalker’ın Yükselişi


THE MATRIX 4:

Keanu Reeves ve Carrie-Anne Moss'un Neo ve Trinity rolleriyle geri dönmeye hazırlandığı The Matrix 4'ün, San Francisco’da başlayıp Berlin’de devam eden çekimlerine ara verildi.Filmin 21 Mayıs 2021’de seyirciyle buluşması planlanıyordu. Filmin yönetmeni Lana Wachowski'nin yazıp yönettiği filmin ne zaman vizyona gireceği merak konusu.


STRANGER THINGS:

Stranger Things'in 4. sezon çekimleri, Corona Virus'ten etkilenen yapımlar arasında.


CARNIVAL ROW:

Corona Virus salgını nedeni ile ara verilen yapımlardan biri de Carnival Row. Orlando Bloom ile Cara Delevingne'nin başrollerinde oynadığı Carnival Row dizisinin Prag’ta devam eden ikinci sezon çekimleri, Corona Virus nedeniyle durduruldu.


THE BATMAN:

Warner Bros., The Batman filminin çekimini iki hafta boyunca durdurma kararı aldı.Merakla beklenen The Batman, Corona Virus nedeniyle çekimlerini durduran filmler arasına katıldı. Londra'da çekimleri yapılan film için, çözüm olarak önce setin Liverpool'a taşınması planlansa da salgın gelişmelerin üst seviyeye çıkması nedeni ile çekimlere ara verildi.AVATAR 2:

Gişe rekoru kırması beklenen Avatar 2 filminin Yeni Zelanda’da süren çekimleri, Corona Virus nedeniyle durduruldu. Yapımcı Jon Landau, New Zealand Herald gazetesine açıklama yaparak, filmin çekimlerinin Nisan ayına ertelendiğini söyledi. Ancak filmin dijital şirketi 1 milyar dolarlık yapımın görsel efektleri üzerinde çalışmaya devam edecek. 2020 sonunda tamamlanması beklenen Avatar 2’nin 2021’de gösterime girmesi planlanıyor. Avatar 2’nin ardından üç devam filmi daha çekilecek. Üçüncü film 2023’te, dördüncü film 2025’te, beşinci film ise 2027’de gösterime girecek.


THE WITCHER:

Henry Cavill, Anya Chalotra ve Freya Allan'ın başrolünde oynadığı The Witcher dizisinin 2. sezon çekimlerine Corona Virus nedeni ile ara verildi.


JURASSIC WORLD: Dominion

Disney, Paramount ve Netflix’in ardından ABD’li yapım şirketi Universal da Corona Virus sebebiyle çekimlerini durdurma kararı aldı. Buna göre Jurassic World: Dominion ile birlikte Flint Strong ve komedyen Billy Eichner'in henüz adı konmamış projesinin çekimleri ve prodüksiyonları askıya alındı.


STAR WARS: Skywalker'ın Yükselişi

Walt Disney, Corona Virus nedeniyle Karlar Ülkesi 2'nin (Frozen 2) dijital platformda yayınlanma tarihini önce çekmesinin ardından Star Wars: Skywalker'ın Yükselişi filminin de online olarak izleyiciye sunulduğunu açıkladı.

8 görüntüleme